З появою гідроабразивного різання значно розширилося коло оброблюваних матеріалів. Спосіб різання струєю води допоміг вирішити багато технологічних проблем при різанні каменю, а саме при необхідності розкрою плит з природного каменю, граніту і мармуру на складні художні фігури. Це дозволяє розширити фантазію дизайнерам і архітекторам. Різка струєю води зробила різку натурального каменю і керамічної плитки простою і зняла всі обмеження.

Панно из гранита Технологія гідроабразивного різання каменю дозволяє з високою точністю відтворити задум художника. Різання каменю відбувається на координатному технологічному столі із застосуванням відповідного програмного забезпечення. Це дає можливість створювати композиції з різних матеріалів будь-якої складності (наприклад, флорентійські підлоги), і елементи зі складними контурами будуть з високою точністю поєднуватися з такими ж складними за формою іншими елементами. Причому можна задати будь-який монтажний зазор (або як його ще називають "шов"). Величезною цінністю автоматизації різання полягає ще і в тому, що керуючі програми і початкові креслення можуть зберігатися як завгодно довго. У разі необхідності будь-який елемент виробу може бути відновлений.

Гідроабразивне різання застосовується для різання природного і штучного каменю, а саме граніту, мармуру, керамограніта (керамічного граніту), антрациту, керамічної плитки і т.д., адже з його допомогою можливе виготовлення складних і оригінальних предметів декору. 

Застосування програмного забезпечення на верстатах для гідроабразивного різання дозволяє істотно знизити відходи материалу за рахунок оптимального розкрою листа. 

Нижче наведемо кілька нових аспектів, які стали можливими з появою гідроабразивного різання каменю:

- Можливість отримання дуже тонких елементів конструкцій з каменю. Це пов'язано з тим, що зусилля різання при різанні каменю абразивно-рідинної струї дуже малі;

- Процес різання гідроабразивною струйою протікає практично без нагріву, що має велике значення для каменю, як матеріалу з низькою теплопровідністю;

- Гідроабразивне різання каменю протікає без виділення пилу, так як відходи виносяться із зони різання струменем води, а ширина різу становить від 0.8 до 1.5 мм.

До технології гідроабразивного різання твердих матеріалів, в першу чергу натурального і штучного каменю, проявляють інтерес, архітектори, дизайнери, будівельники, тому що можливості гідроабразивного різання фантастично великі. Для верстата гідроабразивного різання не існує лінії, по якій не можливо зробити розріз, це особливо цінно при виконанні художніх робіт з каменем, керамічною плиткою або склом, коли виготовляється складне мозаїчне панно, вітраж і т.д.

Завдяки використанню різання каменю водою можна вирішити безліч проблем, що виникають при обробці натурального каменю таких, як пористість, висока щільність, наявність дрібних частинок і тріщин в структурі каменю (наприклад, граніт), які збільшують крихкість матеріалу.