принцып гидроабразивной резкиГідроабразивна різка має цілий ряд незаперечних переваг перед традиційними технологіями розкрою, а в більшості випадків є єдиним способом різання. У порівнянні зі схожими методами (плазмова і лазерна різка), гідроабразивна різка виграє в основному за рахунок універсальності.

Гідроабразивне різання плитки, металу, каменю та інших матеріалів. Різка плитки водою, різка керамограніту.

Технології різання струєю води (гідрорізка і гідроабразивна різка) дозволяють обробляти широкий асортимент матеріалів: від м'якого пластику, до каменів і твердих сплавів. Така велика область застосування досягається відсутністю термічної дії на матеріал, який обробляється, високою якістю різу, а також екологічністю і безпекою. Варто також відзначити, що температура в зоні різу піднімається не вище 60-90 градусів за Цельсієм, як наслідок край матеріалу ніколи не пригорає і не плавиться.

Де ж  може застоcовуватися гідроабразивне різання та гідрорізка?

Гідрорізка — це технологія різання струєю води м'яких матеріалів під високим тиском без всяких добавок і домішок. Гідрорізка часто застосовується в текстильній і харчовій промисловості. Різноманітні піноматеріали, наприклад, поліуретан або м'які пластмаси, також тканини, гума, лінолеум, ковролін можна без проблем обробити таким методом різання.
Гидроабразивне різання, на відміну від гідрорізки, використовується для твердих матеріалів. Особливістю даного виду різання - це домішка до водної струї спеціального абразиву, внаслідок чого частинки оброблюваного матеріалу відриваються і зникають з порожнини різу. Застосовуються технології дуже широко: різка металів і сплавів, композиційних матеріалів, кераміки, керамограніта, каменів, скла, бетону та залізобетону, текстоліту, дерева і багатьох інших матеріалів. Гідроабразивна різка металів і сплавів застосовується при виготовленні виробів і деталей складної форми, а також різних художніх і декоративних елементів. Різання каменю водою, зазвичай, застосовується для створення панно з мармуру та панно з керамограніта. При різанні мармуру і керамічної плитки можна створити форми різноманітної кривизни і будь-якого діаметру заокруглення, які використовуються при створенні мозаїк з натурального та штучного каменю.
 
Не варто забувати про високу економічність гідроабразивного різання. Різка струєю води значно скорочує відходи оброблюваного матеріалу, а якість різу дозволить заощадити на подальшій обробці поверхні.
Про перевагу технології: по-перше, низька температура в зоні різу, а по-друге, точне і плавне переміщення ріжучого інструменту. Все це дуже важливо для збереження міцності і зовнішнього вигляду виробу при виробництві декоративних і художніх виробів.